castigatorii topului rocku lu Tanase la Radio3net 2011

Au fost mai multe nume la fiecare sectiune si posibilitatea de “other”. in faza a doua a topului optiunea aceea a disparut si au ramas opt. In cea de-a treia etapa, au ramas din fiecare sectiune primii 6. iar in faza a patra au ramas 4 . In cea de-a 5-a, au ramas cate doi.
rezultatele au fost aflate pe 30 decembrie la emisiunea rocku lu Tanase de la 15-17 pe radio3net
rezultatele finale :

Trupe romanesti 2011 – LUNA AMARA
Videoclip/single 2011 – VAMA – Copilul care alearga catre mare
Album 2011 – Niste baieti – Fara muzichie viata e pustie
Solist vocal 2011 – Ovidiu Ioncu Kempes
Chitarist 2011 – Adrian Barar – CARGO
Basist 2011 – Adrian Ciuplea – VITA DE VIE
Tobar 2011 – Tavi PIlan – Cargo
Cel mai bun live 2011 – VAMA
Baruri\cluburi de rock – Club Flex Arad
Festivaluri de rock 2011 – Peninsula

POPULARITATE 2011 – STILLBORN

si acum ceva din 2021

Posted by November 24, 2011 20 comments Category: Uncategorized Tagged:

20 comments on castigatorii topului rocku lu Tanase la Radio3net 2011:

  1. nicu November 25, 2011 8:12 pm

    Da cum de nu se afla “Truda” pe acolo?

    • tanase November 25, 2011 9:18 pm

      scrie sus, negru pe alb, ca poti sa-ti adaugi optiunea ta

  2. gab November 27, 2011 6:28 pm

    Nu-i stres Nicule, i-am propus si eu pe Piciu si Rico Kave 😉

    • tanase November 27, 2011 11:13 pm

      au fost inclusi in top, oricum saptamana viitoARE VOR RAMANE OPT din fiecare categorie fara posibilitate de “other”

  3. Radu November 27, 2011 8:16 pm

    Da cine-s aia “stillborn” de au cam batut la toate capitolele pana acum…???!!! La opening actul Bon Jovi au fost varza deci probabil ca sunteti rude de stau asa bine in clasamente…

    • tanase November 27, 2011 11:14 pm

      o trupa faina. si iubita se pare:D

  4. Cristian November 27, 2011 11:22 pm

    Trupe faine in clasament… si iubite, dupa cum spune Tanase! Nu cred ca e pe rude, e un top unde voteaza fiecare cum simte, cum considera si cum apreciaza… e normal sa fie subiectivism. Vita de Vie si Stillborn sunt “iubitele” mele 😉

    • tanase November 28, 2011 12:27 am

      chiar nu e. e foarte pe bune si pe wall-ul de facebook al fiecarei trupe am pus topul ca sa-si mobilizeze fanii

  5. George G . Savancea November 29, 2011 3:40 pm

    Or sa-si “mibilizeze” foarte tare fanii tanase, mai ales ca din cei de mai sus cred ca pot sa ii numar pe degete pe aceia care stiu sa cante cu adevarat. La Stillborn de ex. in afara de vocalista sunt 4 baieti destul de mediocrii, habar n-am de ce ar fi inclusi intr-un top, daca blondina a plecat din trupa s-a terminat. La Vita de Vie in afara de Cezar… praf, ma mir ca nu e marele Despot in top, de Kempes n-am mai auzit de ani buni ce-o cauta in top 2011. Trooper, gasca de copiangii, un fel de Iris mai actual fara nici un pic de originalitate sau valoare, byron cu toate ca are doi componenti de mare valoare canta niste chestii care nu le inteleg decat ei si prietenii lor unde mai pui si ca ii copie pe altii de sparg, bosquito, luna amara? Mai trebuia sa puneti si tapinarii la oricare dintre categorii ca sa fie rahatul complet. Mama ce m-am enervat cand am vazut kkt-ul asta de top. Bineinteles ca nu o sa aprobi comentul asta, te atinge la lingurica si lasitatea e in floare, nu-i nimic, o sa il pun pe facebook.

    • Dodo(Atron) December 30, 2011 6:10 pm

      Frate, bine ca ai habar vreun pic de muzica. Pe cine vrei in top, pe guta pe cine ? Cand afirmi ceva vii cu argumente, nu ca o formatie a copiat-o pe alta. In fond ce e muzica ? O suita de note. Notele nu sunt infinite, ritmurile la fel. Despre Trooper spui ca nu au valoare si etc. Bine ca ei au putut canta in deschiderea marilor trupe, fara sa-i propuna cineva (si numele pot continua). Si despre Tapinarii, ce ai de comentat. Rezista de ani de zile pentru ca au adus ceva nou in muzica, folkul alternativ cu versuri bune, nu lalaieli de munte ori porcarii sentimentale diabetice si dietetice. Si ar fi cat de cat frumos sa stii sa scrii inainte de a da cu laturi in altii. (“canta niste chestii care nu le inteleg decat ei”- pe care, domnul meu) In plus nu te pune nimeni sa te uiti pe acest site ori sa votezi. Felicitari totusi pentru mediocritatea ta. La multi ani !!!

  6. Simina November 29, 2011 4:12 pm

    Mah baieti, dar voi de Celelalte Cuvinte n-ati auzit? Sunt cateva sectiuni unde isi aveau locul baietii astia…

    • tanase November 29, 2011 5:15 pm

      cititi ce scrie in susul paginii
      topul s-a desfasurat pe parscursul a 2-3 saptamani, a existat optiunea de a va introduce singuri preferatii. optiune care a fost scoasa abia acum pentru a ramane doar primele opt in top. fiecare optiune exprimata a fost inclusa in top, cu speranta ca vor primi voturi. luni dimineata, am scos optiunea si au ramas opt ca mai apoi sa ramana 6, respectiv 4 ca pe 30 sa se anunte castigatorii. Voturile sunt unice fiind blocata dublarea votului. puteati cand exista optiunea de other sa va sustineti trupele artistii…etc pe care-i preferati. e urat sa arunci cu noroi in alte trupe, fie ca sustii una sau faci parte din ea. e muzica, nu fotbal. suntem rockeri si nu cocalari, sper
      asta a fost regulamentul topului, am ales cate zece trupe si am dat si posibilitatea de sugestii. posibilitate care a expirat. nu e vina mea ca v-ati trezit dupa 2 spatamani. am aprobat comentariile pentru ca fiecare isi poate exprima parerea. dar va rog fara jigniri, injurii si limbaj colorat. e pacat.
      daca mai vad vreo jignire in vreun comentariu, adresata mie sau altor trupe, voi sterge acel comentariu.
      am zis ce aveam de zis.

      • Simina December 5, 2011 7:39 am

        Heiiii.. dar ce te-ai ambalat asa?
        Nu cred ca am jignit pe nimeni.
        Si nu, nu e vina mea ca “m-am trezit” acum. Pur si simplu nu intru aici in fiecare zi a viietii mele si n-am stiut. E vina ta ca nu l-ai promovat suficient, as zice…
        dar, in fine, fara chef de scandal. Mi se pare foarte aiurea ca o trupa precum Celelalte Cuvinte sa fie trecuta cu vederea. Sa astepti tu sa o propuna lumea, sau ma rog. Cu atat mai mult cu cat anul asta fac 30 de ani de cariera.
        Si nu, nu pot sa cred in topuri care sunt facute pentru a fi date celor din clasament care la randul lor distrbuie. Cine e mai disperat sa stea pe facebook sau sa spameze fanii, aia au mai multe voturi.
        Orice om serios la cap isi da seama ca neica nimeni de la “cine e stillborn” asa cum intreaba cineva mai sus nu are cum sa fie un/o solist mai bun decat oricine altcineva din lista aia.
        Si asa mai departe. Repet: nu vreau sa ma cert cu nimeni, imi dau cu parerea ca de asta exista optiune de comentarii.
        Cred insa ca trebuia sa faci o selectie mai buna a celor 10 si sa fii atent la propuneri. Daca in cele 2 saptamani “norocoase” aflam de top si intram, il propuneam pe Guta si distribuiam la 1000 de manelisti, il lasai? Tot trafic se cheama si aia…

        • tanase December 5, 2011 2:26 pm

          normal ca nu avea de ce sa intre guta:)) sau din alt gen muzical. asta e eu am avut intentii bune. am fost atent la propuneri, toate au intrat in top, iti garantez. imi pare rau ca nu m-am gandit chiar eu la Celelalte cuvinte, dar repet sunt foarte multe trupe in tara, nu poti sa le bagi pe toate. daca era propusa intra in top oricum. softul permite usor asta, printr-un singur click si apare apoi cu un vot. si dupa aceea vota lumea daca voia si puneam si pe wall-ul trupei, asa cum am facut cu toate. acum deja e etapa a treia…au ramas 6 si deja cand am inceput sa scot nu mai puteam permite propuneri ca era foarte greu de calculat dupa aia.
          ma voi revansa. voi da cateva piese cu celelalte cuvinte la urmatoarea emisie. cum voi lipsi…il voi ruga pe colegul meu laurentiu sa faca asta pentru mine

  7. Lisa December 5, 2011 2:52 pm

    Mi se pare ca e cam exagerat cu Stillborn cam multe voturi, sunt de acord, trupa este dragutica, sincer nu am mai auzit de ea pana sa vad trupele nominalizate, e ok pentru lansare imi pare bine ca am aflat de ei, acum pot sa le urmaresc evolutia, dar nu prea poti compara cu celelalte trupe care au experienta din urma si flerul lor. In fine, mi-ar fi placut ca si clasamentele sa fi fost mai sincere.

    • tanase December 5, 2011 3:08 pm

      Lisa…tu ai impresia ca EU i-am votat? toate voturile sunt pe bune. sa stii ca si stillborn prin propuneri au ajuns. au fost propusi am dat insert in top…cu un vot si au fost votati. punct

  8. maria December 31, 2011 2:47 am

    Ma bucur ca a castigat Club Flex Arad,e cel mai tare.

  9. maria December 31, 2011 2:48 am

    Si luna amara sunt foarte buni.

    • tanase December 31, 2011 2:54 am

      si clubul si trupa:P si merele si perele